Trynitarz w Siewierzu - 10.06.2024r.

Dziś w naszej Szkole Podstawowej nr 1 im. Księstwa Siewierskiego katechezę prowadził zaproszony na to spotkanie wyjątkowy gość. Był nim brat Łukasz Janecki z Zakonu Przenajświętszej Trójcy, potocznie zwanym trynitarzami. To kapłan, który na co dzień jest duszpasterzem więziennictwa w Krakowie.

Brat Łukasz zaciekawił uczniów klas drugich, trzecich i ósmych nie tylko tym, jak ciekawie opowiadał o swoim powołaniu i zakonie, ale również nietypowym strojem zakonnym. Jest nim biały habit z krzyżem na piersiach, w którym belki są koloru niebieskiego i czerwonego, symbolizując Trzy Osoby Boskie.

Zakonnik opowiadał także o swojej kilkuletniej duszpasterskiej służbie we Włoszech, gdzie między innymi również katechizował dzieci.