Goście z Krakowa - 25.09.2024r.

„Bij, kradnij, zabijaj, ale Siewierz omijaj!” – tym zawołaniem ostrzegano niegdyś wszelkiej maści rzezimieszków i rozbójników przed surowymi wyrokami trybunału siewierskiego i toporem miejscowego kata. To powiedzenie nie odstraszyło młodzieży z Krakowskiego liceum!

W środę 25.09.2024r. uczniowie klas pierwszych jednego z krakowskich liceów z radością odwiedzili Siewierz. Historia ich rodzinnego Krakowa splata się z historią Siewierza, którą poznali lepiej zwiedzając Siewierski zamek.

Ostatnim punktem, naszej wycieczki był wspólny czas przy ognisku. Nie zabrakło także czasu na grę w piłkę i badmintona. Pogodne środowe popołudnie na długo pozostanie w pamięci Krakowskich gości.

Tekst: Daria Rapacz