Dziękczynienie za I Spowiedź i Komunię - Częstochowa, Leśniów - 18.05.2024r.

Sakrament I Świętej Spowiedzi i Komunii jest dla dzieci i ich rodziców wielkim przeżyciem. Ten moment pogłębia się w czasie Białego Tygodnia. Na zakończenie dzieci wraz ze swoimi bliskimi wybierają się na wspólną pielgrzymkę. Tradycyjnie odwiedziliśmy Częstochowę. Tam, na Jasnej Górze, przeżyliśmy wspólną dziękczynną Eucharystię. Po Mszy Świętej odkrywaliśmy bogactwo klasztoru: najodważniejsi weszli na szczyt jasnogórskiej wieży, ciekawscy odwiedzili bastion Św. Barbary i św. Rocha, Muzeum 600lecia oraz skarbiec.

Koronką do Bożego Miłosierdzia modliliśmy się w pierwszym na świecie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w tzw. Dolinie Miłosierdzia, nieopodal klasztoru na Jasnej Górze. Wcześniej po sanktuarium oprowadził nas tamtejszy ksiądz proboszcz.

Tego dnia odwiedziliśmy również sanktuarium w Leśniowie, gdzie czekał na nas brat paulin. Po modlitwie w kościele i oprowadzeniu nas po klasztorze, resztę dnia spędziliśmy w zakonnym ogrodzie: piekliśmy kiełbaski, graliśmy w piłkę nożną, odwiedziliśmy zwierzęta w sanktuaryjnym zoo.